Briti ülikoolides jäävad vastuvõtu- ja õppelaenu tingimused Brexitist hoolimata samaks ({{commentsTotal}})

Sõltumata Brexit referendumi tulemustest, jäävad ülikooli vastuvõtu- ja finantseerimistingimused samaks. Autor: Dean Shareski/Creative commons

Välisõppe nõustamiskeskus Balti Nõukogu Rahvusvahelise Hariduse küsimustes annab teada, et sõltumata Brexit referendumi tulemustest, jäävad ülikooli vastuvõtu- ja finantseerimistingimused samaks.  

Üliõpilaslaene koordineeriv organisatsioon Student Loans Company (SLC) teatas, et EL-i kodanikel, kes juba õpivad Suurbritannia ülikoolides või alustavad õpinguid 2016. aasta septembris, on õigus saada õppelaenu ja stipendiume bakalaureuseõppele samasugustel tingimustel.

Õppelaen tagastatakse alles siis, kui õpingud lõpetanud üliõpilane asub tööle ning tema aastane sissetulek ületab 21 000 naela aastas. 9-protsendiline õppelaenuintress laieneb ainult summadele, mis ületavad aastaset sissetulekut. 

Alates sellest õppeaastast on võimalik saada õppelaenu ka magistriprogrammidele nii päeva- kui  kaugõppele. See uus programm on mõeldud Suurbritannia ja EL kodanikele vanuses kuni 60 aastat.

Õppelaenu väljastatakse summas kuni 10 000 naela aastas, 6-protsendilise aastaintressiga. Õppelaenu tagastatakse, kui aastane sissetulek ületab 21 000 naela aastas vastavalt 1750 naela kuus või 404 naela nädalas.

Toimetaja: Marju HimmaLääneriikide tarbimise mõjul sureb Aasias kümneid tuhandeid inimesi

Ainuüksi Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikide jaoks mõeldud kaupade tootmisel tekkiv õhureostus viib Hiinas igal aastal enam kui 108 000 inimese enneaegse surmani. Kokku nõuab rahvusvahelisest kaubandusest tingitud õhureostus aastas enam kui 750 000 elu.

Alo Lõhmus: hindamatu huvi ja lämmatav kohustuslikkus

Kohustuslike ainete lisamisest õppekavadesse head nahka ei tule, see-eest nn loovainetes numbrilisest hindamisest loobumine on samm õiges suunas, leiab Alo Lõhmus Vikerraadio päevakommentaaris.

Labor: kured tulevad, õhulõhed sulguvad

Sookurg Ahja 5 on oma kevadisel kojurändel jäänud pikemalt peatuma Põhja-Iisraelis, kus inimesed toidavad teda ja veel tuhandeid liigikaaslasi maitsva maisiga. Noore kure panusest maailma teadusse räägib Eesti maaülikooli ornitoloog Aivar Leito.