EBSi õppekava hinnati maailma 100 parima õppekava hulka ({{commentsTotal}})

EBS-i lõpuaktus.
EBS-i lõpuaktus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti ainus äriülikool Estonian Business School (EBS) teatas, et ülikooli ingliskeelne rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusetaseme õppekava pälvis esimesena Eestis ühe ärikoolide kõrgeima taseme tunnustuse ehk EPAS akrediteeringu.

EPAS akrediteeringu saavad vaid äri- ja juhtimise õppekavad, millel on suur rahvusvaheline perspektiiv ning kõrge õppetaseme kvaliteet. „EPAS akrediteering on EBSile väga suur tunnustus, mis näitab, et meie õppekvaliteet vastab maailma parimate ärikoolide standarditele. Akrediteeringu omistamine on hinnang meie senisele tegevusele õppekavade arendamisel ning õppetöö kvaliteedikindluse ja antava hariduse konkurentsivõime tagamisel. Samas tõstab akrediteering nii EBSi kui ka Eesti kõrghariduse mainet ja avardab uusi võimalusi meie üliõpilastele ja õppejõududele koostööks Euroopa tunnustatud ülikoolidega,“ kinnitas EBSi rektor Arno Almann.

EPAS akrediteeringu saamiseks läbis EBSi õppeprogramm põhjaliku hindamisprotsessi, mille käigus hinnati muuhulgas programmi positsiooni nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, õppekava sisu ja hindamiskriteeriume, tudengite õpitulemusi, lektorite sobivust ning õppekava vilistlaste käekäiku.

Akrediteeringu hindamiskomisjon koosnes rahvusvahelise juhtimishariduse kvaliteedi arengu võtmeorganisatsioonide esindajatest. EBSi poolt akrediteerimisprotsessi juhtinud rahvusvahelise koostöö prorektor Toomas Danneberg ütleb: „Aastatepikkune sihipärane töö sai nüüd väärilise ning rahvusvaheliselt kõrgeima kvaliteeditunnistuse EPAS kvaliteedimärgi näol.“ Ta lisab, et läbitud akrediteerimisprotsess kinnitas organisatsioonile, et seatud kõrged eesmärgid ning sihid on olnud õiged.

EPAS akrediteeringu on maailmas pälvinud üle 100 õppeprogrammi 35 riigis. EBSi õppekava on esimene Eesti ülikooli programm, mis sellise akrediteeringu pälvis.

„Tunnustuse saanud rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusetaseme ingliskeelne õppekava on üks EBSi vanimaid ja populaarsemaid õppeprogramme, mille lõpetajaid on tänase seisuga ligi 400, kokku 14st välisriigist. Ka EBSi filiaalis, EBS Helsinkis, õppivad tudengid saavad kolmeaastase õppe jooksul põhiteadmised rahvusvahelisest ärist ja juhtimisest ning saavad lisaks valida turunduse või rahanduse spetsialiseerumissuuna,“ tutvustas Almann EPAS akrediteeringu saanud õppekava.

 EPAS akrediteeringut annab välja rahvusvaheline äri- ja juhtimishariduse kvaliteedi arendamisele pühendunud mittetulundusorganisatsioon European Foundation for Management Development (EFMD), kuhu kuulub üle 800 liikmesorganisatsiooni 81 riigist nii akadeemilisest-, äri-, avaliku- kui ka konsultatsioonisektorist. EFMD on globaalselt tunnustatud kui üks peamisi juhtimishariduse kvaliteedi hindamisorganeid.

EPAS akrediteering on omistatud ka järgmistele tippülikoolidele: L. Bocconi ülikool Itaalias, Viini majandus- ja ärikool Wirtschaftsuniversität, Aalto ülikool ja Vaasa ülikool Soomes ja Riia rahvusvaheline majanduskool Lätis.

Toimetaja: Marju HimmaOokean.Ookean.
Kalad tulid maismaale arvatust kiiremini

Kalade areng vee-elukatest maismaaloomadeks võis käia seniarvatust palju kiiremini. Nii väidavad kanada ja rootsi teadlased, kes on tänapäevaste võtetega uuesti põhjalikult läbi uurinud ühe enam kui 300 aastat tagasi Šotimaalt leitud loomafossiili.

Osama bin Laden.Osama bin Laden.
Doktoritöö analüüsis Usāma ibn Lādini sõnumeid uudse meetodiga

Tallinna ülikooli doktorant Helen Geršman uuris Saudi Araabiast pärit Usāma ibn Lādini kirjalikke ja suulisi sõnumeid retoorilisest vaatenurgast, mida pole sarnaselt varem analüüsitud.

Valguskiir andis teada valge kääbuse massi

Taevatähtede massi pole niisama lihtne mõõta. Neid ei saa ju lihtsalt kaalule asetada, aga õnneks on olemas Einsteini üldrelatiivsusteooria, mille abiga on nüüd esimest korda otseselt üle mõõdetud ühe valge kääbustähe mass.

Geenivaramule on geeniproovi andnud 52 000 inimest

Ligi viis protsenti Eesti täisealisest elanikkonnast ehk umbes 52 000 inimest on Eesti geenivaramule andnud oma geeniproovi. Tulevast sügisest hakkab geenivaramu kõigile neile, kel on geenitest tehtud, jagama tervise kohta personaalset tagasisidet. Ühtlasi loodab geenivaramu hakata lähiaastatel koguma uusi geeniproove, millest saaks infot enda geeniandmete kohta suisa ligi 500 tuhat inimest.