Videod: hispaanlased rõõmustavad päikeselennuki eduka maandumise üle ({{commentsTotal}})

Solar Impulse 2 Sevillas maandumise eel.
Solar Impulse 2 Sevillas maandumise eel. Autor/allikas: Jean Revillard/Reuters/Scanpix

Päikeselennuk Solar Impulse 2 maandus neljapäeva hommikul pärast 71 tunni pikkust lendu üle Atlandi ookeani Hispaanias Sevillas ning sellest sai esimene lennuk, mis on ületanud Atlandi fossiilkütuste abita ja heitgaase emiteerimata.

Päikeseenergiat kasutav eksperimentaallennuk alustas lendu esmaspäeval New Yorgist ning maandus Hispaanias kell 5.40 GMT (Eesti aeg kell 8.40).

Reis kestis 71 tundi ja kaheksa minutit ehk umbes kolm päeva. Lennuk läbis peaaegu kolme päevaga 6765 kilomeetrit ning selle maksimaalseks lennukõrguseks oli 8534 meetrit.

Šveitslasest pilooti Bertrand Piccardi tervitas Lõuna-Hispaanias lennuki meeskond.

Solar Impulse meeskond õnnitleb üksteist pärast päikeselennuki edukat üle Atlandi ookeani reisi.

Solar Impulse 2, mis on sõiduauto raskune, kuid mille tiibade siruulatus on nagu Boeing 747-l, jätkab 35 000 kilomeetrist reisi ümber maailma taastuvenergia propageerimiseks. Lennukit juhivad vaheldumisi kaks pilooti, Piccard ja samuti Šveitsi kodanik André Borschberg.

Solar Impulse alustas teekonda 2015. aasta 9. märtsil Abu Dhabist.

Pildile klõpsates avaneb uues aknas video, milles on näha Hispaania hommikuvalguses maanduvast lennukit. Maandumine algab videos u 17. minutil.

Aasia, Vaikse ookeani, Põhja-Ameerika ning Atlandi ületanud Piccard ja Borschberg teevad veel kas ühe vahepeatuse enne Abu Dhabisse jõudmist või muudavad oma algset plaani ning lendavad lõppsihtpunkti otse. Solar Impulse 2 lendab keskmiselt 50 km/h.

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNS



Vaade Emajõele.Vaade Emajõele.
Teadlased ei näe Emajõe tselluloositehase plaane loodussäästlikena

Eesti puidu väärindamine on teretulnud, kuid praeguste pealiskaudsete andmete põhjal tehtud analüüside põhjal on küsitav, kas Emajõgi kannaks välja tehasest tuleva lisareostuse. Paistab ka, et riigil pole plaani, kuidas majandada metsa siis, kui Tartumaal on ettevõte, kes on valmis ära ostma kõik Eesti ekspordiks mineva puidu. Tselluloositehase mõjude üle veele ja metsale arutlesid Teaduste Akadeemia seminaril Tartu teadlased.

Andmeanalüüs: mees- või naisülemus – kumb on parem?

Kas eestlaste seas mõjutab arvamust oma ülemusest ülemuse sugu? Ülemuse omadused on olulised iga töötaja jaoks ja on tähtis, et jagatakse sarnaseid väärtushinnanguid. Erinevused võivad olla tingitud ka soost – kas see vastas tõele ka 2010. aastal? Seda uurisid Tartu ülikooli tudengid analüüsides sotsiaalteaduslikke andmeid.

Lasteaiaõpetajad peavad õpetust lapsekeskseks, kuid uuring näitab muud

Kuigi lasteaiaõpetajad on enda sõnul omaks võtnud 2008. aastal jõustunud õppekavas välja toodud lapsekeskse kasvatuse põhimõtted, ei lähe see kokku vaatlejate arvamusega, selgub värskelt kaitstud doktoritööst.