Videod: hispaanlased rõõmustavad päikeselennuki eduka maandumise üle ({{commentsTotal}})

Solar Impulse 2 Sevillas maandumise eel. Autor: Jean Revillard/Reuters/Scanpix

Päikeselennuk Solar Impulse 2 maandus neljapäeva hommikul pärast 71 tunni pikkust lendu üle Atlandi ookeani Hispaanias Sevillas ning sellest sai esimene lennuk, mis on ületanud Atlandi fossiilkütuste abita ja heitgaase emiteerimata.

Päikeseenergiat kasutav eksperimentaallennuk alustas lendu esmaspäeval New Yorgist ning maandus Hispaanias kell 5.40 GMT (Eesti aeg kell 8.40).

Reis kestis 71 tundi ja kaheksa minutit ehk umbes kolm päeva. Lennuk läbis peaaegu kolme päevaga 6765 kilomeetrit ning selle maksimaalseks lennukõrguseks oli 8534 meetrit.

Šveitslasest pilooti Bertrand Piccardi tervitas Lõuna-Hispaanias lennuki meeskond.

Solar Impulse meeskond õnnitleb üksteist pärast päikeselennuki edukat üle Atlandi ookeani reisi.

Solar Impulse 2, mis on sõiduauto raskune, kuid mille tiibade siruulatus on nagu Boeing 747-l, jätkab 35 000 kilomeetrist reisi ümber maailma taastuvenergia propageerimiseks. Lennukit juhivad vaheldumisi kaks pilooti, Piccard ja samuti Šveitsi kodanik André Borschberg.

Solar Impulse alustas teekonda 2015. aasta 9. märtsil Abu Dhabist.

Pildile klõpsates avaneb uues aknas video, milles on näha Hispaania hommikuvalguses maanduvast lennukit. Maandumine algab videos u 17. minutil.

Aasia, Vaikse ookeani, Põhja-Ameerika ning Atlandi ületanud Piccard ja Borschberg teevad veel kas ühe vahepeatuse enne Abu Dhabisse jõudmist või muudavad oma algset plaani ning lendavad lõppsihtpunkti otse. Solar Impulse 2 lendab keskmiselt 50 km/h.

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNSÜhe minuti loeng: mis muudab koolilapsed õnnetuks?

Kuigi on lihtne arvata, et õpilaste mureliku meele põhjus on kooliväsimus, võib olla väsimus hoopis märk mõningatest puuduvatest õpioskustest, leiab Tallinna ülikooli haridusteaduste instituudi teadur Grete Arro.

Video: TalveAkadeemia teaduspäev

Tartus ja Tallinnas toimunud Tudengiteaduse nädal tipnes teaduskeskuses Ahhaa toimuva teaduspäevaga. Ettekandeid tudengite uurimistöödest sai jälgida ka ERR Novaatori vahendusel. Teadustööde selleaastaseks läbivaks märksõnaks oli sel aastal jätkusuutlikkus.

Energiatootjate süsinikuheitmete maht ei kasva

Maailma energiasektori süsinikdioksiidiheitmete hulk ei kasvanud mullu kolmandat aastat järjest.