100 sekundi video: suvi on hea aeg õppimiseks ({{commentsTotal}})

Kui eestlaste jaoks seostub suvi ennekõike puhkusega, siis mujal maailmas on üha populaarsem ka suvel õppimine. Ikka selleks, et 21. sajandi arengutega kaasas käia ning oma elus õnnelikum olla. Suvel õppimisest räägib Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma.

Meil kõigil on üks eesmärk – olla õnnelik. Tavaliselt oleme õnnelikud siis, kui ettevõetud asjad lähevad hästi. Asjad aga lähevad hästi siis, kui oleme nendeks hästi ette valmistunud. See lihtne põhimõte kirjeldab ka inimese arengut ja koolitamist 21. sajandil – me vaatame elu kui üksteisele järgnevaid arenguetappe. Olukorras, kus me peame järjest targemad ja tublimad olema nii oma erialal kui üldise maailmapildi tajumises, muutub järjest olulisemaks küsimus, kust leida aega õppimiseks.

Üheks heaks võimaluseks, mida Eestis alles ollakse avastamas, on suvi. Miks mitte ühendada puhkus põneva koolitusega? Mujal maailmas, näiteks Ameerikas, on üliõpilaste seas väga populaarne üliõpilastel läbida suvel "kolmas semester".

Ka Eesti ülikoolid pakuvad suurepäraseid kursusi väga erinevatel teemadel, kusjuures Eestis toimuvad suvised kursused on pälvinud tähelepanu ka mujal maailmas. Tartu ülikoolis peetakse suveülikooli juba 2000. aastast alates ning siia tullakse õppima lausa 30 riigist. Kõige populaarsemad on keeleõppeprogrammid, kuid tutvutakse ka Eesti kultuuri ja kohalike oludega.

Suvel õppimise suurimad boonused: 1) väljas on ilus ilm ja kursused ei toimu ainult klassiruumis; 2) teie ümber on ülimalt motiveeritud õppijad; 3) õppida võib rahvusvahelises keskkonnas, kus kogu maailmast on väga põnevat rahvast kokku tulnud.

Tutvu ka Tartu ülikooli suveülikooli programmiga.Täisnimekiri võitjatest: tänavused parimad õpilastööd

Parimad õpilasteadlased üle Eesti kogunesid Tallinnasse lauluväljakule esitlema oma uurimistööde tulemusi ning reede pärastlõunal jagati välja riiklikud tunnustused parimate tööde autoritele ja juhendajatele.

Uuendatud: 16:04 
Steve.Steve.
Kodanikuteadlased leidsid uut tüüpi virmalise

Kodanikuteadlased on üheskoos elukutseliste füüsikutega kirjeldanud uut tüüpi virmalist. Steve'iks nimetatud atmosfäärinähtus toob esile sotsiaalmeedia kasvava olulisuse teadusuuringutes.

ALICE eksperiment.
Põrgutis võis tekkida tilgake noort universumi

Vaid mõni miljondik pärast Suurt Pauku täitis universumi aine algosakestest – kvarkidest ja gluoonitest – koosnev ülikuum supp. Suure Tuumaosakeste Põrguti juures töötavad füüsikud teatavad nüüd, et sarnast ainet saab tekitada ka tavaliste vesinikutuumade põrgutamisega. Avastus võib hõlbustada nii universumi algusaegade uurimist kui ka füüsika alustõdede mõistmist.