100 sekundi video: suvi on hea aeg õppimiseks ({{commentsTotal}})

Kui eestlaste jaoks seostub suvi ennekõike puhkusega, siis mujal maailmas on üha populaarsem ka suvel õppimine. Ikka selleks, et 21. sajandi arengutega kaasas käia ning oma elus õnnelikum olla. Suvel õppimisest räägib Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma.

Meil kõigil on üks eesmärk – olla õnnelik. Tavaliselt oleme õnnelikud siis, kui ettevõetud asjad lähevad hästi. Asjad aga lähevad hästi siis, kui oleme nendeks hästi ette valmistunud. See lihtne põhimõte kirjeldab ka inimese arengut ja koolitamist 21. sajandil – me vaatame elu kui üksteisele järgnevaid arenguetappe. Olukorras, kus me peame järjest targemad ja tublimad olema nii oma erialal kui üldise maailmapildi tajumises, muutub järjest olulisemaks küsimus, kust leida aega õppimiseks.

Üheks heaks võimaluseks, mida Eestis alles ollakse avastamas, on suvi. Miks mitte ühendada puhkus põneva koolitusega? Mujal maailmas, näiteks Ameerikas, on üliõpilaste seas väga populaarne üliõpilastel läbida suvel "kolmas semester".

Ka Eesti ülikoolid pakuvad suurepäraseid kursusi väga erinevatel teemadel, kusjuures Eestis toimuvad suvised kursused on pälvinud tähelepanu ka mujal maailmas. Tartu ülikoolis peetakse suveülikooli juba 2000. aastast alates ning siia tullakse õppima lausa 30 riigist. Kõige populaarsemad on keeleõppeprogrammid, kuid tutvutakse ka Eesti kultuuri ja kohalike oludega.

Suvel õppimise suurimad boonused: 1) väljas on ilus ilm ja kursused ei toimu ainult klassiruumis; 2) teie ümber on ülimalt motiveeritud õppijad; 3) õppida võib rahvusvahelises keskkonnas, kus kogu maailmast on väga põnevat rahvast kokku tulnud.

Tutvu ka Tartu ülikooli suveülikooli programmiga.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Taimetarkus
Karulauk.Karulauk.
Laansoo: inimeste taimeteadlikkus võiks olla kõrgem

Botaanik Urmas Laansoo sõnul on viimastel aastatel kasvanud ravim- ja metsataimede populaarsus, kuid inimeste teadlikkus pole menukusele järele jõudnud. Sestap leiab Laansoo, et korilusentusiastid peaksid tegema rohkem kodutööd enne kui metsast tundmatu leht või õis koju tuuakse. 

Ravimtaimena tuntud nõgesest saab matka tarbeks ka hea köie.Ravimtaimena tuntud nõgesest saab matka tarbeks ka hea köie.

Etnobotaanik: rahvas on ikka leidnud taimedele nutikaid kasutusviise

Etnobotaanik Raivo Kalle nendib, et meie eelkäijad on olnud taimeriigiga rohkem ühenduses ja leidnud kõigile metsasaadustele rakendust. Samas on teadlase hinnangul viimastel aastatel taimeteadlikkus kasvanud, mistõttu on ka linnainimesed taastamas sidet loodusega. 

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliikmed.Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliikmed.
Noorteadlased karjäärist: tarvis on reaalselt toimuvaid konkursse

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmed kirjutavad Sirbis lahti Eesti teaduse karjäärimudeli kitsaskohad ning toovad konkreetsed soovitused muutusteks. Muu hulgas tuleks üle vaadata akadeemiliste ametikohtade konkursid, mis praegu on väga ebaühtlaste nõudmistega, pole sageli rahvusvahelised ning kuhu kandideerib 1–2 inimest.

Marss.Marss.
Marsi pinnas on arvatust eluvaenulikum

Marsi pinnas võib olla bakteritele ja teistele mikroorganismidele arvatust veelgi eluvaenulikum. Juhul kui planeedil tõesti elu leidus või leidub, peaks otsima selle jälgi paari meetri sügavuselt, leiavad briti teadlased.

Ausus aitab tööd saada

Omaaegses menufilmis "Saatan kannab Pradat" oli stseen, kus moeajakirjas ajakirjanikutööd sooviva naise kohta selgub tööintervjuul, et teda üleüldse ei huvitagi mood ega riietus. Seepeale võetakse ta otsekohe tööle. Tuleb välja, et ka päriselus pole oma puuduste sõnaselge tunnistamine sugugi nii rumal tegu, kui arvata võiks.

Mitmes kõrgkoolis lõpeb sisseastumisavalduste esitamine

Neljapäeval lõpeb mitmesse Eesti kõrgkooli sisseastumisavalduste esitamine.