''Terevisioonis'' tutvustati õhku puhastavaid taimi ({{commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA on aastakümnete vältel uurinud kümnete erinevate taimede võimet püüda õhust erinevaid kergesti lenduvaid ühendeid, et kasutada neid õhu puhastamiseks.

Näiteks suudavad neist mõned eemaldada näiteks ksüleeni, ammoniaaki, formaldehüüdi, benseeni ja trikloroetüleeni, mis võivad põhjustada näiteks silmade kuivust ning ärritust, peavalusid, iiveldustunnet, köha ja limaskestade ärritust. Saates ''Terevisioon'' võeti neist koos Hansaplanti aedniku Reet Janoviga luubi alla üheksa.

Kuldviljakpalm (Chrysalidocarpus lutescen)
Fosteri kentiapalm (Howea forsteriana)
Vääris-mägipalm (Chamaedorea elegans)
Draakonipuu (Dracaena draco)
Luuderohi (Hedera helix)
Laose datlipalm (Phoenix roebelenii)
Ahtaleheline viigipuu (Ficus benjamina)
Nefrolep (Nephrolepis exaltata)
Tups-rohtliilia (Chlorophytum comosum)

 

Toimetaja: Jaan-Juhan OidermaaLääneriikide tarbimise mõjul sureb Aasias kümneid tuhandeid inimesi

Ainuüksi Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikide jaoks mõeldud kaupade tootmisel tekkiv õhureostus viib Hiinas igal aastal enam kui 108 000 inimese enneaegse surmani. Kokku nõuab rahvusvahelisest kaubandusest tingitud õhureostus aastas enam kui 750 000 elu.

Alo Lõhmus: hindamatu huvi ja lämmatav kohustuslikkus

Kohustuslike ainete lisamisest õppekavadesse head nahka ei tule, see-eest nn loovainetes numbrilisest hindamisest loobumine on samm õiges suunas, leiab Alo Lõhmus Vikerraadio päevakommentaaris.

Labor: kured tulevad, õhulõhed sulguvad

Sookurg Ahja 5 on oma kevadisel kojurändel jäänud pikemalt peatuma Põhja-Iisraelis, kus inimesed toidavad teda ja veel tuhandeid liigikaaslasi maitsva maisiga. Noore kure panusest maailma teadusse räägib Eesti maaülikooli ornitoloog Aivar Leito.