''Terevisioonis'' tutvustati õhku puhastavaid taimi ({{commentsTotal}})

Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA on aastakümnete vältel uurinud kümnete erinevate taimede võimet püüda õhust erinevaid kergesti lenduvaid ühendeid, et kasutada neid õhu puhastamiseks.

Näiteks suudavad neist mõned eemaldada näiteks ksüleeni, ammoniaaki, formaldehüüdi, benseeni ja trikloroetüleeni, mis võivad põhjustada näiteks silmade kuivust ning ärritust, peavalusid, iiveldustunnet, köha ja limaskestade ärritust. Saates ''Terevisioon'' võeti neist koos Hansaplanti aedniku Reet Janoviga luubi alla üheksa.

Kuldviljakpalm (Chrysalidocarpus lutescen)
Fosteri kentiapalm (Howea forsteriana)
Vääris-mägipalm (Chamaedorea elegans)
Draakonipuu (Dracaena draco)
Luuderohi (Hedera helix)
Laose datlipalm (Phoenix roebelenii)
Ahtaleheline viigipuu (Ficus benjamina)
Nefrolep (Nephrolepis exaltata)
Tups-rohtliilia (Chlorophytum comosum)

 

Toimetaja: Jaan-Juhan OidermaaOokean.Ookean.
Kalad tulid maismaale arvatust kiiremini

Kalade areng vee-elukatest maismaaloomadeks võis käia seniarvatust palju kiiremini. Nii väidavad kanada ja rootsi teadlased, kes on tänapäevaste võtetega uuesti põhjalikult läbi uurinud ühe enam kui 300 aastat tagasi Šotimaalt leitud loomafossiili.

Osama bin Laden.Osama bin Laden.
Doktoritöö analüüsis Usāma ibn Lādini sõnumeid uudse meetodiga

Tallinna ülikooli doktorant Helen Geršman uuris Saudi Araabiast pärit Usāma ibn Lādini kirjalikke ja suulisi sõnumeid retoorilisest vaatenurgast, mida pole sarnaselt varem analüüsitud.

Valguskiir andis teada valge kääbuse massi

Taevatähtede massi pole niisama lihtne mõõta. Neid ei saa ju lihtsalt kaalule asetada, aga õnneks on olemas Einsteini üldrelatiivsusteooria, mille abiga on nüüd esimest korda otseselt üle mõõdetud ühe valge kääbustähe mass.

Geenivaramule on geeniproovi andnud 52 000 inimest

Ligi viis protsenti Eesti täisealisest elanikkonnast ehk umbes 52 000 inimest on Eesti geenivaramule andnud oma geeniproovi. Tulevast sügisest hakkab geenivaramu kõigile neile, kel on geenitest tehtud, jagama tervise kohta personaalset tagasisidet. Ühtlasi loodab geenivaramu hakata lähiaastatel koguma uusi geeniproove, millest saaks infot enda geeniandmete kohta suisa ligi 500 tuhat inimest.