Londoni ''hiidrott'' annab põhjust teritada elutervet kriitikameelt ({{commentsTotal}})

Internetis leidub kõike – fakte, tarkuseteri, nunnusid kassipilte ning lausvalet ja liialdusi. Viimaste sekka saab arvata ka nädalavahetusel sotsiaalmeedias õõva ja kahinat tekitanud kuuldused Londoni pargis tabatud 1,2 meetri pikkusest rotist, mille võimendamisel mängis olulist rolli (kuri)kuulus tabloid Daily Mail.

''Mina mõtlesin seda, et küll see London on tore ja kummaline koht. Seal on Harry Potter, igasugused maagilised tegelased ja nüüd on siukesed suured rotid ka. Kuid nagu pildi pealt näha, tajud ära, et see on optiline illusioon, mis on lainurgaga võetud,'' meenutas zooloog Tiit Maran saates ''Ringvaade''.

Liialdatud on ka mõne aasta eest Rootsi meediasse jõudnud hiidnäriliste kaaluga, mis ulatus väidetavalt 12 kilogrammini. Looduslugu Marani sõnul nii suur rotte ei tea. ''Eks see kuulub kõik ikka samasse vald(kond)a. Näriliste hulgas muidugi on suuri liike olemas. Kõige suurem on see, mis on Lõuna-Ameerikas – kapibaara. See võib kuni 60 kilo olla,'' märkis zooloog.

Pärishiirlasi ehk rottide lähimaid Vana Maailma sugulasi elab maailmas kokku umbes 600 liiki, kellest suurim – bambusrott – võib kaaluda aga vaid kuni neli kilo.

Toimetaja: Jaan-Juhan OidermaaLääneriikide tarbimise mõjul sureb Aasias kümneid tuhandeid inimesi

Ainuüksi Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikide jaoks mõeldud kaupade tootmisel tekkiv õhureostus viib Hiinas igal aastal enam kui 108 000 inimese enneaegse surmani. Kokku nõuab rahvusvahelisest kaubandusest tingitud õhureostus aastas enam kui 750 000 elu.

Alo Lõhmus: hindamatu huvi ja lämmatav kohustuslikkus

Kohustuslike ainete lisamisest õppekavadesse head nahka ei tule, see-eest nn loovainetes numbrilisest hindamisest loobumine on samm õiges suunas, leiab Alo Lõhmus Vikerraadio päevakommentaaris.

Labor: kured tulevad, õhulõhed sulguvad

Sookurg Ahja 5 on oma kevadisel kojurändel jäänud pikemalt peatuma Põhja-Iisraelis, kus inimesed toidavad teda ja veel tuhandeid liigikaaslasi maitsva maisiga. Noore kure panusest maailma teadusse räägib Eesti maaülikooli ornitoloog Aivar Leito.