Küberturbe ekspert: internetis varitsevad ohud pole inimestele ikka veel piisavalt selged ({{commentsTotal}})

Sotsiaalvõrgustikud võiksid inimestele selgemalt ohtudest hoidumise näpunäiteid anda ja inimesed peaksid küberturvalisust tõsisemalt võtma, leiab küberturbe ekspert Joseph Carson.

Eile toimus Tallinnas küberturvalisuse konverents, kus oli põhiteemaks, kuidas ise end turvata küberkuritegevuse vastu, anti näiteid ja õpetusi väikeettevõtjatele ja räägiti ka suurtest häkkimistest maailmas.

Konverentsi peakorraldaja Carsoni arvates ei ole tavainimestele internetis varitsevad ohud piisavalt selged. Inimeste teadlikkuse tõstmisse võiks tema sõnul kaasa aidata ka sotsiaalvõrgustikud.

"Üks probleem sotsiaalvõrgustike puhul on see, et kuna need firmad koguvad palju teavet selle kohta, millega me tegeleme, mida me igapäevaselt teeme ja mida ma plaanime tulevikus teha, siis nad ei tee väga selgeks seda, milleks seda teavet kasutatakse," lausus ta.

Küberturvalisuse tarkvara Sophos Baltikumi juht Justinas Valentukeviciuse sõnul ei saa ükski antiviiruse programm arvutit kaitsta, kui inimene oma peaga ei mõtle.

"Tihtipeale lubab meie enda käitumine häkkeritel meie süsteemidesse siseneda. Sellisel puhul on raske leida toodet, mis suudaks sind sajaprotsendiliselt kaitsta," ütles ta.

Valentukevicius märkis, et vähim, mida inimesed ise ära teha saavad, on oma arvutite operatsioonisüsteemide ja turvasätete pidev uuendamine.

Videointervjuus ERR-i uudisteportaalile rääkisid IT-eksperdid veel põhilistest ohtudest internetis ja uutest seadmetest, mille turvalisust tuleks võtta sama tõsiselt nagu arvutis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Siim LõviGrafeeni abil nutiseadmega õhureostust mõõtma

Tartu ülikooli füüsikud avaldasid järjekordse töö õhukese süsinikukihi ehk grafeeni tulevaste kasutusvõimaluste kohta. Ei pruugi minna rohkem kui mõni aasta, mil meist igaühe mobiiltelefonis on sensor, mis aitab välisõhu reostatust mõõta ning puhtama õhuga liiklemisteid valida. 

Metsad mõjutavad nii kohalikku kui üleilmset kliimat

Metsad täidavad planeedi jahutamisel mitmekülgset rolli ja ei piirdu ainult süsinikdioksiidi talletamisega.

Uuring: hunnid langesid roomlaste propaganda ohvriks

Ajalooürikutes kirjeldatakse antiikaja lõpul Euroopasse tunginud hunne sageli "maad tabanud katku" või isegi millegi hullemana. Vana-Rooma riigi piirialadel elanud inimeste säilmeid uurinud teadlased leiavad aga, et lihtinimeste tasandil oli hunnide ja roomlaste kooselu märksa rahumeelsem.