Küberturbe ekspert: internetis varitsevad ohud pole inimestele ikka veel piisavalt selged ({{commentsTotal}})

Sotsiaalvõrgustikud võiksid inimestele selgemalt ohtudest hoidumise näpunäiteid anda ja inimesed peaksid küberturvalisust tõsisemalt võtma, leiab küberturbe ekspert Joseph Carson.

Eile toimus Tallinnas küberturvalisuse konverents, kus oli põhiteemaks, kuidas ise end turvata küberkuritegevuse vastu, anti näiteid ja õpetusi väikeettevõtjatele ja räägiti ka suurtest häkkimistest maailmas.

Konverentsi peakorraldaja Carsoni arvates ei ole tavainimestele internetis varitsevad ohud piisavalt selged. Inimeste teadlikkuse tõstmisse võiks tema sõnul kaasa aidata ka sotsiaalvõrgustikud.

"Üks probleem sotsiaalvõrgustike puhul on see, et kuna need firmad koguvad palju teavet selle kohta, millega me tegeleme, mida me igapäevaselt teeme ja mida ma plaanime tulevikus teha, siis nad ei tee väga selgeks seda, milleks seda teavet kasutatakse," lausus ta.

Küberturvalisuse tarkvara Sophos Baltikumi juht Justinas Valentukeviciuse sõnul ei saa ükski antiviiruse programm arvutit kaitsta, kui inimene oma peaga ei mõtle.

"Tihtipeale lubab meie enda käitumine häkkeritel meie süsteemidesse siseneda. Sellisel puhul on raske leida toodet, mis suudaks sind sajaprotsendiliselt kaitsta," ütles ta.

Valentukevicius märkis, et vähim, mida inimesed ise ära teha saavad, on oma arvutite operatsioonisüsteemide ja turvasätete pidev uuendamine.

Videointervjuus ERR-i uudisteportaalile rääkisid IT-eksperdid veel põhilistest ohtudest internetis ja uutest seadmetest, mille turvalisust tuleks võtta sama tõsiselt nagu arvutis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Siim LõviVaade Emajõele.Vaade Emajõele.
Teadlased ei näe Emajõe tselluloositehase plaane loodussäästlikena

Eesti puidu väärindamine on teretulnud, kuid praeguste pealiskaudsete andmete põhjal tehtud analüüside põhjal on küsitav, kas Emajõgi kannaks välja tehasest tuleva lisareostuse. Paistab ka, et riigil pole plaani, kuidas majandada metsa siis, kui Tartumaal on ettevõte, kes on valmis ära ostma kõik Eesti ekspordiks mineva puidu. Tselluloositehase mõjude üle veele ja metsale arutlesid Teaduste Akadeemia seminaril Tartu teadlased.

Lapsed katsetasid, kas luubi ja peegli abil on võimalik õhupall katki teha - oli küll. Üsna pea pärast täpset laseriga sihtimist kärgataski pall puruks.Lapsed katsetasid, kas luubi ja peegli abil on võimalik õhupall katki teha - oli küll. Üsna pea pärast täpset laseriga sihtimist kärgataski pall puruks.
Õigus huviringides osaleda ei ole kõigile Eesti lastele võrdselt tagatud

Tänapäeval lastele avatud laialdastes võimalustes ei pruugi huviringides osalemine tunduda keeruline – kuid milline on tegelik olukord?

Vanalinna päevade avamineVanalinna päevade avamine
Postkommunismi varjud: vene elanikkonda iseloomustab endiselt skeptitsism

Kuigi peale valimisaktiivsuse on viimase 12 aasta jooksul suurenenud ka inimeste osalemine kodanikualgatustes, on Eesti elanikkond endiselt pigem võõrandunud ja skeptiline, selgub Tartu ülikooli ühiskonnateadlaste tehtud analüüsist. Siin mängib olulist rolli ka rahvuseline lõhe, mis on muutnud just siin elavad venelased pigem vaikselt protestivateks kui aktiivseteks kodanikeks.