R2 tehnikaminutid: Eesti imevann ja nohikute muusikal ({{commentsTotal}})

Tehnikaminutid. Autor: ERR

Tänastes Raadio 2 "Tehnikaminutites" oli jutuks Eesti idufirma Swimitation uuenduslik imevann, mis viib taastusravi uuele tasemele.

Swimitatoni esindaja Alan Uustal tutvustas seda imevanni ja tehnoloogiaportaali Kiip.ee peatoimetaja Ronald Liive võttis kokku möödunud nädala olulisemad tehnoloogiauudised.

 Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Tartu teadlastel õnnestus mõjutada valetamise tuvastamist

„Peaaegu kõiki ja kõigest on võimalik püüda petta, lihtsalt küsimus on selles, kui edukas see on,“ ütleb Talis Bachmann, Tartu ülikooli kognitiiv- ja õiguspsühholoogia professor. Tema juhitavas laboris tehtud uuringust selgub, et aju kunstlikult mõjutades on võimalik maha suruda seni usaldusväärseimaks peetav marker valetamisest.

Kliima vormib meie nina

Inimese nina suurus ja kuju pole lihtsalt juhus, vaid tuleneb evolutsioonist. Teadlased uurisid, miks teatud piirkondades on parem elada suure või väikse ninaga.