Perearst: külmetusravimid leevendavad vaid sümptomeid ({{commentsTotal}})

Loodusravis kasutatavad ravimteed ja marjad-seemned sobivad küll külmetushaiguste ennetamiseks, kuid mitte nende raviks, leidis Confido arstikeskuse perearst Anneli Talvik. Sarnaselt ei mõjuta haiguse kulgu tavameditsiinis tuntud külmetusravimid.

Külmetushaiguste ennetamise seisukohast piisaks looduse poolt pakutavast perearsti sõnul täielikult. Reaalses maailmas kipuvad inimesed sellele mõtlema aga enamasti juhuti ja alles kehva enesetunde korral. Siis on aga tavaliselt haiguse ära hoidmiseks juba liiga hilja.

''Sa ei saa nii, et kui ühe korra jääd haigeks, sööd jõhvikaid ja sibulat kolm päeva, siis see on induligents ja sellest saab tervise. [...] Seda peaks tegema kogu aeg. Toit peaks olema meie tervise alustala. [...] Need peaksid olema liidetud meie igapäevasesse toiduvalikusse iga päev,'' rõhutas Talvik saates ''Terevisioon''. Oluline on ka piisav unetundide arv.

Perearst tõi välja, et eesti loodusravi üldpõhimõtted sarnanevad suuresti hiina rahvameditsiinile. Selgelt eristatakse külmetusjärgset seisundit ja juba haigeks jäämist. Esimesel juhul võib piisata juba n-ö sooja sisse saamisest. ''Soovitusena soovitaksin kindlasti, et käed kuuma vee alla, kui võimalik, jalavanni teha; kui võimalik, pärnaõie tee või mingi muu asi, mis ajab kiiresti higistama,'' sõnas Talvik.

''Kui on juba haigeks jäädud, kõik on paistes, nina täiesti kinni, siis on tegelikult rong läinud. [...] Haigus on sees ja nüüd peab keha tegelema sellega, kuidas sellest välja tulla, kuidas paraneda. Nagu öeldakse, viirushaiguse ravi on seitse päeva. See on see koht, kus pole tegelikult enam midagi loodusravimitega eriliselt teha,'' leidis Talvik. Lühiajaliselt saab organismi turgutada rohke vedeliku tarbimise ning C-vitamiini rikaste puu- ja juurviljade söömisega.

Erilist mõju ei avalda ka tavameditsiinis tuntud külmetusravimid. ''Apteegist mina väga sellises faasis ei soovitaks üldse midagi osta, sest apteegis pole selles faasis midagi sellist, mis raviks. Need leevendavad kõik sümptomeid. [...] Keha seal all vajab tegelikult hoopis teistsugust abi. Ta vajaks magamist, puhkust, väga palju vedelikku,'' leidis perearst.

Külmetusravimeid võiks kasutada vaid juhul, kui sümptomid nagu valu ja ninakinnisus väljakannatamatuks muutuvad. Sümptomeid tuleb leevendada siiski ka näiteks pikalt kestnud nohu korral – turses ja kinnine nina suurendab põskkoopa põletiku tekkimise riski.

Teisisõnu: ''Ära mine kuskile! Ära proovi terveks saada kolme päevaga. See lihtsalt ei toimi – see toimib alla 20-aastastel inimestel. Kõik, kes on üle selle, arvestagu, et haigus on sees ja nüüd tuleb oma keha igati aidata,'' rõhutas Talvik.

Toimetaja: Jaan-Juhan OidermaaEuroopa teadusruumi lõimumispoliitikatel võib olla teatavaid puudusi.Euroopa teadusruumi lõimumispoliitikatel võib olla teatavaid puudusi.
EL-i laienemine võis vähendada ida- ja lääneriikide vahelist teaduskoostööd

Kuigi Euroopa Liidu ühine teadusruum peaks soosima piiriülest koostööd, oleks see kasvanud ida- ja lääneriikide vahel liidu laienemiseta kiiremini, vihjab uus analüüs. Teadusruumi lõimumispoliitikate puudustele vaatamata võib hakata nägema aga ka märke, et ajude väljavoolust on saamas viimaks ajude ringlus.

Maailmaruumi kiviplaneetide seas valdavad veekerad

Kes eksoplaneete uurima sõidab, võtku igaks juhuks kindlasti sukeldusvarustus kaasa, sest üks teadlane on nüüd statistikamudeliga välja rehkendanud, et suuremal osal universumi kivise pinnaga planeetidest katab sellest pinnast enamat kui 90 protsenti meri.

Uus eestikeelne tõlkeprogramm annab teksti edasi sujuvamalt ja autentsemalt

Tartu Ülikooli keeletehnoloogide töögrupp tegi valmis masintõlke programmi, mis põhineb uudsel meetodil ehk tehisnärvivõrkude süsteemil. Tõlkeprogrammi demoversiooni saavad kõik huvilised internetikeskkonnas järele proovida.