Puust ja punaseks: psühholoogia ({{commentsTotal}})

Autor: busbeytheelder/Creative Commons

Kas liberaalid taluvad õudusi paremini? Kuidas immuunsüsteem enesetunnet mõjutab? Miks mehed paremini oritenteeruvad? Saates „Puust ja punaseks“ tuleb juttu psühholoogiast. Arko Oleskil on külas TÜ psühholoog Andero Uusberg.

Algus – 05.20

Inimeste reaktsioon võigastele piltidele reedab nende poliitilisi eelistusi – 06.35
Meeste parema orienteerumisvõimeni viis vajadus kaaslasi leida – 17.20
Inimeste enesetunne ja immuunsüsteem on tihedalt seotud – 29.00
Juubelite lähenemine paneb inimesed oma elu üle sügavamalt järele mõtlema – 44.55Nutiseade diagnoosib sekunditega meeste viljatusprobleeme

Meeste spermakvaliteedi ja spermid arvukuse hindamine võib muutuda lähiaastatel oluliselt lihtsamaks. Uus nutitelefonil ja 3D-prinditaval liidesel põhinev seade tõestab, et kulukaid analüüse saab teha kodus 98 protsendini küündiva täpsusega.

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Ka emased tihased laulavad

Talvise pööripäeva järel päevade pikenedes hakkavad linnud üha aktiivsemalt laulma. Kui mitte varem, siis hiljemalt jaanuari lõpu päikselistel päevadel võib rasva- ja sinitihaseid laulmas kuulda.